wtorek, 3 września 2019

Słodkie pożegnanie na sam koniec - "Bad boy's girl 5" Blair Holden

   Kiedy kończymy książkę, zwykle jest to moment po nastąpieniu wygranej, gdy zakochani stali się parą, czy nastała nadzieja na lepszą przyszłość. Jedyne na co możemy mieć nadzieję to, że nasi bohaterowie będą wiedli dobre i szczęśliwe życie. Nie zawsze dostajemy więc takie zakończenie na jakie liczyliśmy. Może właśnie dlatego zachwycił mnie pomysł Blair Holden, która napisała piąty i ostatni tom, gdzie jej bohaterowie mogą sprostać ostatnim problemom i dać nam zakończenie, które nie pozostawi niedosytu. Z drugiej strony czy taka książka była potrzebna?

   Bad boys girl 5 wprowadza nas w dalsze losy Tessy i Cole'a. Skupia się na rozwoju ich karier i przyszłości, kolejnych problemach dorosłego życia z którymi muszą się jeszcze zmierzyć. Książka sama w sobie jest krótka i mało w niej akcji. Momentami miałam niestety wrażenie, że są to same opisy i przemyślenia głównych bohaterów, a przez to początek bardzo mi się dłużył.

   Historia jest bardzo pozytywna. Odbieram ją jako zakończenie wszystkich wątków i podsumowanie wydarzeń, które jest pewnego rodzajem prezentem dla fanów serii. Autorka wyjawia także  dalsze losy całej gamy postaci, które przewijały się przez przez poprzednie tomy, ale zwykle są to mało istotne wzmianki.

   Problemem Bad boy's girl 5 jest to, że dominowały w niej przede wszystkim opisy i to tak aż do przesytu. Bohaterowie zastanawiają się nad swoimi uczuciami, kombinują i planują, ale tak naprawdę większość rzeczy siedzi im w głowie. W pewnym momencie jakiekolwiek dialogi i wydarzenia stały się towarem deficytowym. Dopiero pod sam koniec zaczęło się naprawdę dziać i to te ostatnie kilka rozdziałów uratowało sytuację.

   Koniec jest miły i przyjemny i właśnie na taką końcówkę zasługują czytelnicy. Tyle, że taki finał serii byłby znacznie lepszy, gdyby wycięto połowę książki. Pierwsze tomy serii naprawdę mnie oczarowały i boli mnie w jaki sposób autorka pociągnęła tę historię tworząc wrażenie, że zależało jej tylko na przeciągnięciu końcówki. Z ostatnich dwóch tomów na spokojnie można byłoby zrobić jeden pozbawiając ich bezsensownych wstawek i kombinowania. Szczerze mówiąc, spodziewałam się czegoś lepszego.


Autor: Blair Holden
Tytuł: Bad boy's girl 5
Seria: Bad boy's girl
Tom: #5
Oryginalny tytuł: The Bad Boy's Goodbay
Rok Wydania (świat/Polska): 2018/2019
Wydawnictwo: Jaguar
Moja Ocena: 3/7

4 komentarze:

 1. To już piąta część wyszła? Wow, zatrzymałam się wiadomościami na jakiejś drugiej :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahaha :D Spokojnie, ostatecznie pierwsza była tą najlepszą ;)

   Usuń
 2. Nie czytałam tej serii i raczej nie zamierzam. Nawet nie wiedziałam, że ma ona już 5 części :P

  OdpowiedzUsuń

Witam,
Dziękuję za wszystkie komentarze, dodawanie się do obserwatorów i lajki na facebooku. Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że zarówno moje posty, jak i blog, się Wam spodobały.
Mam nadzieję, że będziecie wpadać tutaj częściej <3

Patiopea