sobota, 4 kwietnia 2015

Konkurs z "Clariel" x2!

W marcu miałam przyjemność zapoznać się z prequelem trylogii "Stare Królestwo" Garth Nixa, czyli z "Clariel" (---> recenzja <---). Dzisiaj mam przyjemność zaprosić Was wszystkich do konkursu w którym będziecie mogli wygrać dwa egzemplarze tej powieści. A naprawdę warto zapoznać się z twórczością tego pana! :)


Konkurs trwa od dzisiaj tj. 4 kwietnia do 19 kwietnia do godziny 23:59.
Nagrody (egzemplarz książki "Clariel", oraz świetną magnetyczną zakładkę) otrzyma dwójka uczestników. Jedna z osób zostanie wybrana na podstawie odpowiedzi na pytanie konkursowe, a druga zostanie wylosowana ze wszystkich zgłoszonych.

Pytanie konkursowe:
W kilku zdaniach (max. 15) opisz swoją wersję dlaczego w naszym świecie nie ma magii. Możesz dać się ponieść wyobraźni! :)Regulamin:
1. Organizatorką konkursu, jestem ja, Patrycja Kiełczykowska vel "Patiopea", autorka bloga "Książki Widziane Oczami Patiopei".
2. Konkurs trwa od dzisiaj (tj. 4 kwietnia 2015 roku) do 19 kwietnia 2015 roku do godziny 23:59.
3. Fundatorem nagrody (dwóch egzemplarzy książki "Clariel" i magnetycznych zakładek) jest Wydawnictwo Literackie.
4. Zwycięzce wyłoni organizatorka konkursu.
  4.1. Jeden ze zwycięzców zostanie wyłoniony przez organizatorkę pod względem oceny odpowiedzi na pytanie konkursowe. 
  4.2. Drugi zwycięzca zostanie wybrany w drodze losowania.
5. Aby wziąć udział w konkursie należy podać e-mail i odpowiedź na pytanie konkursowe. 
  5.1. Brak odpowiedzi na pytanie konkursowe automatycznie eliminuje z części konkursu która wygra najlepsza odpowiedź, jednak zgłaszający nadal bierze udział w losowaniu.
6. Organizatorka zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.
7. Zwycięzca zostanie wyłoniony w terminie nie dłuższym niż do 14 dni po zakończeniu konkursu.
8. Odpowiedzi podajcie w komentarzach, lub wysyłajcie na maila Patiopea@interia.pl w temacie wiadomości wpisując: "Konkurs z Clariel".

Powodzenia! :) 

Byłoby mi miło, gdybyście udostępnili informację o konkursie, czy to na blogach, czy facebookach. I pamiętajcie, że pod koniec miesiąca kolejny konkurs! :)


 

27 komentarzy:

 1. Zgłaszam sie :)
  karka0912@o2.pl

  W naszym świecie nie ma magii z bardzo prostych przyczyn. Ile razy w ciągu dnia spotykamy sie z okropnościami, które są już po prostu rutyną? We wszystkich środkach masowego przekazu słyszymy o morderstwach, gwałtach, wojnach, włamaniach nedzy, znecaniu sie. Już teraz nasz świat widzimy w jak najgorszym świetle. Czy możemy sobie wyobrazić złych ludzi, którzy mieliby dostep do magii? Do byłby koniec wszystkiego co dobre. Lepiej nam sie żyje bez niej. My po prostu nie zasługujemy na taki luksus jak magia. Jesteśmy zbyt samolubni i zachłanni :)

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią się zgłoszę:)
  e-mail: theworldofbook@gmail.com
  A odpowiedź wysłałam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się
  malamutka94@gmail.com

  To proste. Przyjechał do nas Harry Potter i spotkał wielkiego psa. Strasznie się go przestraszył i rzucił na niego zaklęcie znikające. Ale ręka tak mu się trzęsła, że różdżka wypadła mu z ręki. Pies, zanim zaklęcie zadziałało, połknął różdżkę. I znikł. I po magii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszam się!
  alexxxisqu@gmail.com

  Odpowiedź wysłałam na pocztę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się :))
  ale.szymanczyk@gmail.com
  alex-zniknie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Wezmę udział tylko w losowaniu :) Niestety mam powiem zastój twórczy, a nie chce wymyślać nic na siłę :)
  Baner wklejam tu: http://wirtualna-kultura.blogspot.com/p/biore-udzia.html
  wirtualna.kultura.blog@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgłaszam się!
  mateuszmazur@spoko.pl
  A kto powiedział,że magia nie istnieje? Kto tak uważa jest w kolosalnym błędzie.Każdy kto czytał serie Wybrani wie, że istnieje Orion.C.J.Daugherty wykorzystała ten wątek w swoich książkach.Ale prawda jest inna.Tak naprawdę Orion to organizacja która zajmuje się ukrywaniem magii przed zwykłymi ludźmi.Daugarty o tym wiedziała ale nie chcąc doknać zdrady stanu o tym nie napisała.A, gdyby ktoś się zapytał skąd to ja wiem to już tajemnica.Ciiiiiiiiiii! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się !
  magda.niska@interia.pl
  Odpowiedź wysyłam na maila :)
  baner zaraz wrzucę na bloga i udostępnię na fb :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wezmę udział tylko w losowaniu ;)

  Zgłaszam się

  e-mail: blogsilviana@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgłaszam się!
  julcia0028@gmail.com
  Odpowiedź wysłałam na maila :)
  Baner tu: http://moje-buki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgłaszam się!
  wiktoriadacia@o2.pl

  Dlaczego w dzisiejszym świecie nie ma magii? Myślę, że to wina ludzi. Są oni coraz okrutniejsi, bardziej zachłanni. Ludzie robią wszystko tylko na swoją korzyść. Nie przejmują się losem innych. Może to i lepiej, że nie ma tej magii wśród nas.. Prawdopodobnie wyrządziłoby to więcej krzywdy niż jest dotychczas. Sądzę, że gdyby ludzie zmienili swoje postępowanie, przyleciałaby dobra wróżka i obdarowała nas odrobiną magii.

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetny konkurs ! A jaka nagroda<3 Jutro napiszę Ci odpowiedź na email ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgłaszam się!
  anita.turska@interia.pl

  Dlaczego w naszym świecie nie ma magii?
  Powiem ci coś w sekrecie, ale obiecaj, że nikomu nie powiesz!
  Otóż...magia istnieje!
  Spotykamy się z nią na każdym kroku, wszystkie pytania wiążą się z jej tajnikami.
  Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego talerzw mikrofali się obraca? MAGIA
  Dlaczego włosy nie układają się właśnie wtedy, kiedy musisz wyjść? CZARNA MAGIA
  Osoby, które się nią trudzą, robią wszystko, aby ludzie żyli w nieświadomości i niewiedzy.
  Zapamiętaj, że nic nie jest tak proste, jakie wydaje się być.
  Magia istnieje, ale ciii, nikt nie może wiedzieć!

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgłaszam się :)
  E-mail: annwars3gmail.com
  Baner: namalowac-swiat-slowami.blogspot.com/p/konkursy_17.html
  Odpowiedź wysłałam na maila :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgłaszam się.
  magdalena0.s@interia.pl
  Wysłałam odpowiedź na pocztę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. magdalena0.s@interia.pl znaczy się, bo nwm czy napisałam "o" czy po prostu to taka czcionka :D

   Usuń
  2. w sensie, że tam jest zero hahah XD

   Usuń
 16. Mail: malinowa.jagodzianka@gmail.com

  W naszym świecie nie ma magii tylko oficjalnie - gdzieś tam istnieje i dostęp do niej mają nieliczni. ;) Jest tak, ponieważ magia jest siłą niebezpieczną i nieujarzmioną, która mogłaby zagrozić zwykłemu człowiekowi.

  OdpowiedzUsuń
 17. Zgłaszam się do losowania :)
  mail: magda.borkowska4@wp.pl
  Baner dodany w zakładce na blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgłaszam się!
  martth@wp.pl

  W naszym świecie nie ma magii, bo nikt nie stara się jej zobaczyć. Powiedzmy sobie szczerze, kto śpiesząc się, posłucha śpiewania ulicznego grajka, nawet jeśli niektórym wydaje się, że to czysta magia? Albo kto zatrzyma się, popatrzy w niebo i uzna, że jest magiczne? Tak duże, piękne, niebieskie, będące jedną z pierwszych rzeczy, jakie zaczynamy dostrzegać. Nie ma magii, bo nikt jej nie chce.

  OdpowiedzUsuń
 19. Zgłaszam!
  anna.drzyzga1@gmail.com

  Magia w dzisiejszych czasach... Teoretycznie jej nie ma, ale praktycznie... Jest używana nieoficjalnie. Na szczęście jest używana w dobrych celach, gdyż tym, którym udało się pojąć znaczenie "czarnej magii" nie żyją. Wiedza "złej magi" niszczy człowieka. Pożera go od środka.
  P.S. Istnieje również pewien rodzaj magii, który chce, aby ludzie go poznali. Chodzi mi tu o magię miłości. :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Zgłaszam się
  natii0410@wp.pl

  Dlaczego w naszym świecie nie ma magii? Bo ludzie nie chcą w nią wierzyć. Dla dziecka wiele rzeczy w codziennym życiu jest magiczne. Dostrzega ją nawet w najdrobniejszych przedmiotach, wydarzeniach, ludziach... Dorośli nie zawsze to potrafią. Przez ich podejście cała magia znika zastępowana przez szarą rzeczywistość. Szkoda, bo przecież otaczający nas świat skrywa tyle magicznych tajemnic, które tylko czekają, aż człowiek zatrzyma się i spróbuje je odkryć. Nawet nie wiemy, co dokładnie nas omija...

  OdpowiedzUsuń
 21. Zgłaszam się! :)
  shatterme@onet.pl
  Dlaczego w naszym świecie nie ma magii? Sądzę, że istnieje, lecz dostrzegają ją jedynie najmłodsi rozmawiający językiem, którego dorośli, ograniczeni przez wiedzę i realizm nie rozumieją. Dzieci dostrzegają rzeczy, takimi jakimi są naprawdę, mówią to co widzą; patrząc na krzesło widzą potężną konstrukcję, świetnie nadającą się jako jedna ze ścian swojej fortecy bądź też jako schodek prowadzący do upragnionego celu. Co zobaczą dorośli? Drewniany mebel wykonany przez ich ulubiony zakład bądź też sklep służący do siedzenia i... kropka. Sądzę, że sami zabiliśmy magie łaknąć możliwości zrozumienia świata. Gdy nazywamy jakiś przedmiot nadajemy mu automatycznie daną cechę. Ludzie ucząc się, poznając zasady niszczą jedyną pozostałą w naszym świecie magię; wyobraźnię. Być może pchnięci przez przypisane z góry wysublimowane normy nie dostrzegamy magii choć mamy ją przed samym nosem? Patrzymy i nie chcemy widzieć czegoś czego nie potrafimy zrozumieć. Gdy dziecko uraczy nas opowieścią o magicznym przyjacielu mieszkającym w jego szafie, zbywamy je machnięciem ręki bądź delikatnym uśmiechem. Sądzę, że jeśli magia istnieje jest przeznaczona tylko dla dzieci. Są one beztroskie, posiadają coś co jak niestety muszę przyznać otwarty umysł, nie ograniczony przez wpajane nam normy, zasady, nazwy, liczby, kategorie. To jest magia. Może czasem powinniśmy porozmawiać z takim dzieckiem i dać porwać się tej magii choć na chwilę? Powrócić do dziecięcych lat i zdać sobie sprawę, że nasze opowieści wcale tak bardzo nie różniły się od niego ? Może w naszej szafie również mieszkał chochlik wyjadający ciasto oraz nutellę?

  Zdążyłam w ostatniej chwili! :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Zgłaszam się! ♥
  e-mail: isabellin5.blogspot.com

  Moim zdaniem prawdziwa magia kiedyś istniała. Dawała ona wiele możliwości, ale często doprowadzała do straszliwych skutków. Kilkanaście stuleci temu świat był o wiele inny. Myślę, że wojny, które miały wtedy miejsce odbywały się ze względu na chęć zdobycia władzy nad nią, a nie - jak podają źródła - powiększania terytorium (chociaż to było dodatkowym bonusem posiadania dostępu do magicznych sztuczek). Jednak ze względu na liczne straty, jakie poczyniała magia w złych rękach Bóg postanowił zmniejszyć zakres jej działań, ponieważ nie chciał, by zniszczyła świat. W naszej cywilizacji magia (taka jak kiedyś) funkcjonuje jedynie w książkach i w umysłach dzieci. Jednak my również posiadamy odrobinę magii (tej dobrej). Czy przyjaźń, miłość, pomoc, szczęście to nie magia? Ja myślę, że tak. I na dodatek jest jeden z jej najwspanialszych odmian ♥

  Pozdrawiam serdecznie i życzę Ci magii na co dzień, bo jest ona bardzo ważna w życiu każdego człowieka :)
  isabellin5.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprawka :P
   e-mail to: isabel2001@wp.pl

   Bardzo przepraszam za błąd :)

   Usuń
 23. Zgłaszam się!
  e-mail: brakloginu01@gmail.com

  Dlaczego w naszym świecie nie ma magii. Być może istniała ona kiedyś, a przynajmniej ja tak przypuszczam. W erze dinozaurów zaczęła się budzić do życia, patrząc na to z jednej strony wszystko było takie piękne i magiczne, z drugiej natomiast okrutne i brutalne, ponieważ magia rządziła się własnymi prawami. Zawsze chodziło o władzę i nadal chodzi. Zwierzęta i stworzenia zamieszkujące Ziemie zaczęły walczyć o dominację przy pomocy magii, co jej samej się nie podobało. Postanowiła, że sama się unicestwi, dlatego przywołała wielki meteor, który zmiótł z powierzchni Ziemi dinozaury i wiele innych gatunków. Dlatego właśnie w naszym świecie nie ma magii i to może nawet lepiej, ponieważ można sobie tylko wyobrazić w jaki sposób ludzie by ją wykorzystali.

  OdpowiedzUsuń

Witam,
Dziękuję za wszystkie komentarze, dodawanie się do obserwatorów i lajki na facebooku. Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że zarówno moje posty, jak i blog, się Wam spodobały.
Mam nadzieję, że będziecie wpadać tutaj częściej <3

Patiopea