sobota, 22 marca 2014

Wiara czyni cuda - Dorota Terakowska "Tam, gdzie spadają anioły"

Autor: Dorota Terakowska
Tytuł: Tam, gdzie spadają anioły.
Seria: -
Tom: -
Rok Wydania: 1998r./2014r.
Wydawnictwo: Literackie
Moja Ocena: 4/7


Kiedy Ewa miała pięć lat, była świadkiem niezwykłej, a zarazem dramatycznej sceny, jaką była walka dwóch aniołów, czarnego i białego. Od tej pory dziewczynkę prześladują coraz to dotkliwsze wypadki. Niby drobne zdarzenia, zaczynają przemieniać się w coraz bardziej pechowe i nieprzyjemne. Czy da się zmienić los człowieka? Co ma począć dziewczynka pozbawiona niewidocznej opieki Anioła Stróża?

"Tam, gdzie spadają anioły" jest książką, którą każdy może odebrać zupełnie inaczej. Niektórzy znajdą w niej głęboką historię, którą można poddać szczegółowej analizie i interpretacji. Inni odnajdą historię życia. Ale są też tacy, dla których książka będzie zbyt dziecinna. A jeszcze kilka osób może uznać ją za powieść opowiadającą o wierze i nadziei. Wszystkim jest po trochu. Autorka zawarła w książce wiele wiedzy z zakresu angelologii, ale także przemyśleń dotyczących ludzkiego życia. To niesamowite, że wszystko to zmieściła w jednej książce.


Wszystko na świecie na dwie strony. Wymieniłam plusy, ale są także negatywne aspekty. Zanim wciągnęłam się w powieść, pierwsze rozdziały były dla mnie strasznie męczące. Wprowadzenie zwykle takie jest, ponieważ próbujemy przyswoić sobie na początku, jak najwięcej informacji. Tutaj... historia zaczynała wciągać dopiero w połowie książki. Czasami nawet miałam ochotę ją odłożyć, ale nie zrezygnowałam, z czego bardzo się cieszę. Faktycznie styl autorki nie za bardzo przypadł mi do gustu, szczególnie w przypadku tej lektury, mimo to gdybym miała powieść przyrównywać do innych tekstów Terakowskiej, chyba najbardziej spodobało mi się właśnie "Tam, gdzie spadają anioły".

Trudno powiedzieć, kiedy książka powinna się spodobać. Myślę, że zawsze warto jest ją poznać. Szczególnie na te głębsze przemyślenia zawarte między wersami książek. Powinny się one spodobać przede wszystkim osobom, które szukają bardziej ambitnych książek. Lektura sprawdzi się równie dobrze, jako powieść czytana do poduszki, szczególnie w przypadku dziecka, za względu na "magię" i "bajkowość" tej historii. Jeśli jednak szukacie czegoś lżejszego, na wolny wieczór, albo po prostu odpoczynek przy lekturze, to powieść "Tam, gdzie spadają anioły", raczej się nie wkupi w wasze łaski.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Literackiemu :)  --------------------------------------------------------------------------------------

A teraz jadę właśnie do Łodzi na koncert "Night of the Proms 2014" i wprost się nie mogę doczekać! :)
Zagra między innymi Amy Macdonald (jeden z jej utworów, niżej), ale także 8 innych wykonawców, jak John Miles i Natalia Kukulska. Ciekawa jestem jak wyjdzie :3 Chcecie relację? ;)

Amy Macdonald "Slow it down"

5 komentarzy:

 1. Zaintrygowałaś mnie tą pozycją. Może przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym przeczytać tę ksiązkę jeszcze raz. Tak jestem jak najbardziej za relacją.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezwykła książka, chętnie jeszcze do niej wrócę ;-D

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam książkę i mnie oczarowała. Byłam bardzo zadowolona z lektury. Po prostu warto ją przeczytać, bo nie jest to jakaś bezsensowna powiastka tylko książka która może na prawde coś wnieść do naszego życia. :)

  OdpowiedzUsuń

Witam,
Dziękuję za wszystkie komentarze, dodawanie się do obserwatorów i lajki na facebooku. Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że zarówno moje posty, jak i blog, się Wam spodobały.
Mam nadzieję, że będziecie wpadać tutaj częściej <3

Patiopea