niedziela, 29 grudnia 2013

Ogrody Marzeń

Autor: Erica James
Tytuł: Ogrody Marzeń
Oryginalny tytuł: Gardens of Delight
Rok Wydania (świat): 2005r.
Rok Wydania (Polska): 2013r.
Wydawnictwo: Jaguar
Moja Ocena: 4,5/7


Kiedy Lucy miała czternaście lat, jej rodzice się rozwiedli, a ona do tej pory nie może wybaczyć ojcu tego, że wyjechał i ożenił się z włoszką dużo od niego młodszą. Nowa w miasteczku Helen, próbuje znaleźć swój kąt i spokojnie żyć bez trosk, pielęgnując swój nowy ogród i małżeństwo. Conrad opiekuje się swoim wujem. Mac jest nieprzewidywalnym i upartym człowiekiem.

Bohaterów tej historii jest wielu i każdy z nich odgrywa kluczową rolę w tej opowieści. Czy to poprzez zwykłą rozmowę z inną postacią, czy też jakieś działania, a może po prostu zwykłe zdarzenie w którym niefortunnie wzięło się udział? I jak osoby pozornie nam nieznane, stają się dla nas bliskimi."Ogrody Marzeń" to historia, która skupia się głównie w gronie osób zamiłowanych ogrodnictwem, oraz ich bliskich. Książka opowiada o szukaniu swojej drogi, odkrywaniu swoich słabości, a nawet o szukaniu miłości i przyjaźni, czy pogodzenia się ze stratą ukochanej osoby.

Autorka porusza ważniejsze tematy i zmusza do myślenia, do zastanowienia się nad nimi. Jedynym minusem, jaki znalazłam w książce to to, że akcja bardzo wolno się rozwija. Czasami naprawdę ciężko czytało się lekturę i dopiero pod koniec zaczęła ona nabierać tempa.

Mimo wszystko dobrze wspominam spotkanie z "Ogrodami Marzeń". Szczególnie powinna się spodobać osobom, które lubią czytać o życiu, przezwyciężaniu trudności i marzeniach. Jednak, jeżeli szukacie lektury pełnej akcji to niestety się rozczarujecie.Za możliwość przeczytania książki, serdecznie dziękuję wydawnictwu Jaguar :) 


1 komentarz:

  1. Lubię takie książki, więc po nią sięgnę kiedy będę miała trochę wolnego czasu :) Okładka również zachęca :)

    OdpowiedzUsuń

Witam,
Dziękuję za wszystkie komentarze, dodawanie się do obserwatorów i lajki na facebooku. Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że zarówno moje posty, jak i blog, się Wam spodobały.
Mam nadzieję, że będziecie wpadać tutaj częściej <3

Patiopea