środa, 16 października 2013

Zwariowane Wakacje w Grecji

Autor: Alyson Noel
Tytuł: Greckie Wakacje
Oryginalny tytuł: Cruel Summer
Rok Wydania (świat): 2012r.
Rok Wydania (Polska): 2013r.
Wydawnictwo: Publicat
Moja Ocena: 3,7/7


Alyson Noel dużo osób pewnie zna. Autorka serii "Nieśmiertelni" potrafiła zadziwić nagłymi zwrotami akcji i ciekawą fabułą. Po nowy tytuł pisarki sięgnęłam głównie z ciekawości. Szukałam czegoś lekkiego, co pozwoliłoby oderwać mi się na trochę od zajęć i właśnie to znalazłam w lekturze "Greckie Wakacje".

Rodzice Colby właśnie się rozwodzą i postanowili wysłać swoją córkę do lekko zwariowanej ciotki mieszkającej w Grecji. Czy to musiało się stać akurat teraz? Dziewczyna dopiero niedawno zaprzyjaźniła się z najpopularniejszą nastolatką w szkole, zaczęła chodzić z wymarzonym chłopakiem. Zapowiadało się cudowne lato pełne imprez, a teraz Colby ma wyjechać daleko od swoich znajomych i wakacyjnych marzeń. Ale może ten wyjazd nie będzie taki zły?"Greckie Wakacje" to nic innego, jak lato pełne zmian, nowości, rozwiązywania problemów i czas pełen nastoletnich dylematów. Autorka poruszyła wiele ważnych kwestii, szczególnie warto wspomnieć o "walce o popularność", czyli chęcią bycia kimś w szkole. Bohaterka musi zmierzyć się z tym, że raz się jest na wozie, raz pod nim i nie liczy się tylko sława, ale dużo ważniejsza jest przyjaźń. Jest to niewątpliwie największy plus fabuły. Akcja jest mocno przewidywalna i wydarzenia nie są dla czytelnika żadną niespodzianką.

Pisarka postawiła wszystko na jedną kartę i opowiedziała historię w formie listów, e-maili i wpisów na bloga, czy pamiętnika, które zostały przygotowane przez główną bohaterkę. Moim zdaniem wyszło to na niekorzyść historii. Dużo lepiej czytałoby się powieść, gdyby była tekstem ciągłym, a nie małymi fragmentami, które zostały jakoś złączone w kupę.

Książkę czytało mi się średnio, ale czas z nią spędzony wspominam raczej pozytywnie. "Greckie Wakacje" nie są powieścią wybitną, ale ciekawą. Historia nie wymaga całkowitego poświęcenia się jej i można ją czytać dla lekkiej rozrywki. Książka powinna się spodobać osobom zorientowanym na problemy i przygody nastolatków.


Za możliwość przeczytania ksiażki, serdecznie dziękuję Grupie Wydawniczej Publicat :)

11 komentarzy:

 1. O! A mi się bardzo podobała i dałam jej wysoką ocenę

  OdpowiedzUsuń
 2. Po Twojej recenzji straciłam na nią ochotę

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem czy książka jest dla mnie. Jeszcze się nad nią zastanowię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Może kiedyś przeczytam, jeśli wpadnie mi w ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najprawdopodobniej przeczytam :D pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Szukam właśnie prezentu dla bliskiej osoby. Sprawdzę i tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Warto po nią sięgnąć tak dla ,,odmóżdżenia'' :) Nominowałam Cię do THE VERSATILE BLOGGER: http://wioska-ksiazek.blogspot.com/2013/10/016-versatile-blogger-award.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Coś dla mnie i całkiem ciekawie wyglądała by na półce osoby o nazwisku GRECKA czyli moim heheh

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No fajnie by to wyglądało ; D
   A skoro to coś dla Ciebie to szkoda marnować czas, bo akurat teeaz trwa konkurs w którym można zgarnąć właśnie ten tytuł ;)

   Usuń
 9. Opis mi się spodobał, jednak mam wątpliwości co do autorki po przeczytaniu sagi Nieśmiertelnych

  OdpowiedzUsuń

Witam,
Dziękuję za wszystkie komentarze, dodawanie się do obserwatorów i lajki na facebooku. Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że zarówno moje posty, jak i blog, się Wam spodobały.
Mam nadzieję, że będziecie wpadać tutaj częściej <3

Patiopea