środa, 29 lutego 2012

Wyklęta ze świata duchów

Autor: Rachel Caine
Tytuł: Wyklęta
Seria: Cas Wygnania
Rok Wydania (świat): 2009r.
Rok Wydania (Polska): 2010r.
Wydawnictwo: Amber
Moja Ocena: 4/7


Rachel Caine zasłynęła nie tylko wilona powieściami które wydała ale także książkami. Jej najbardziej popularną serią są "Wampiry z Morganville", seria która ma zostać zekranizowana przez brytyjską wytwórnię filmową.

" Wystarczyło jedno słowo aby mnie zniższyć (...) a tym słowem było: "Nie". Wypowiedając je, miałam świadomość, że będę musiała ponieść konsekwencje. Gdybym tylko wiedziała, jak poważne się okażą (...) wątpię, czy odważyłabym się odmówić"


"Wyklęta" to nie pierwsza książka pani Caine z którą się zetknęłam. Zaczęłam od czytania "Wampirów z Morganville". Pomimo, że czytałam także wcześniej jej opowiadania, nie byłam przygotowana na tak niebezpieczne a zarazem fantastyczne miasto.
Seria "Czas Wygnania" także mnie nie rozczarowała. Miło i przyjemnie się ją czytało, a czas z nią spędzony był czasem wytchnienia.

Książka przedstawia całkowicie nowy porządek świata, gdzie ludzie są zwykłymi pionkami. Najstarszych dżinów nie odchodzi nasze życie, nie dbają o nie. Jadnak gdy Cassiel zostaje skazana do życia takiego jakie prowadzimy na codzień, z najzłośliwszego, najniebezpieczniejszego oraz najcwańszego dżina na dobrą osobę która zaczyna czuć.
Dziewczyna sama nie może żyć, musi zabierać energię życiową od "Strażników Pogody, ludzi którzy mają w sobie choć cząstkę mocy" aby przetrwać. Jednak na dziewczynę będą czychać jeszcze groźniejsze niebezpieczeństwa.

"Byłam dżinem ognia i powietrza, a zostałam skazana na życie w ciele śmiertelniczki"


Sądzę, że książka powinna się spodobać nietylko fanom autorki ale także wiernym fanom fantasy. Książka na początku nie wciąga, ale z czasem, ten świat po prostu pokazuje swoją odmienność i intryguje czytelnika.


Wyklęta | Nieznana | Niewidzialna 

1 komentarz:

  1. Tym razem nie czuję się zainteresowana. Nawet okładka jakoś mnie odpycha.

    OdpowiedzUsuń

Witam,
Dziękuję za wszystkie komentarze, dodawanie się do obserwatorów i lajki na facebooku. Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że zarówno moje posty, jak i blog, się Wam spodobały.
Mam nadzieję, że będziecie wpadać tutaj częściej <3

Patiopea