wtorek, 13 marca 2012

"Drżenie" Maggie Stiefvater

Autor: Maggie Stiefvater
Tytuł: Drżenie
Trylogia: Wilki z Mercy Falls
Orginalny tytuł: Shiver
Rok Wydania (świat): 2009r.
Rok Wydania (Polska): 2011r.
Wydawnictwo: Wilga
Moja Ocena: 5,5/7


"Na dźwięk jego głosu musiałam jeszcze raz zamknąć oczy, bo nie powinien być znajomy, ale był, przemawiał do mnie na poziomie, tak jak to zawsze robiły jego oczy, gdy był wilkiem."

"Drżenie" to jeden z najgłośniejszych tytułów wydanych w 2011 roku. Maggie Stiefvater stworzyła świat w którym istnieje wilkołactwo. Książki o tej tematyce są rzadko spotykane w porównaniu do wampirów czy czarownic.
W świecie Grace, od dawna panuje chaos. Kiedyś z huśtawki ściągnęły ją wilki i pogryzły. Uratował ją wilk o złotych oczach, powstrzymał swoich przyjaciół od zabicia jej, a następnie bezpiecznie oddał w ręce rodziców.
Od tamtego czasu dziewczyna tęskni za wilkami, a jego samego widuje w zimie, stojącego na skraju lasu.

W tej wersji "wilkołactwa", ludzie zmieniają się w wilki pod wpływem zimna. Wystarczy, że temperatura spadnie i stają się zwierzętami...
Sam, chłopak o rok starszy od głównej bohaterki, został ugryziony gdy był małym dzieckiem, a jego życie rozpoczęło się na nowo, gdy został członkiem sfory. Chłopak jednak nienawidzi swojej drugiej części i najchętniej byłby tylko sobą, mógłby być z Grace, którą kocha, od kiedy uratował jej życie...

Książka od razu mnie wciągnęła, to nie było coś tylko dla odpoczynku. Musiałam wiedzieć co będzie dalej, następna strona, rozdział.
Przy każdym rozdziale pojawiała się temperatura, gdyż to od niej zależało czy chłopak stoi pod zagrożeniem zmiany w wilka. Cała powieść trzymała w mocnym napięciu, szczególnie koniec mocno mnie nie tyle wzruszył co bardzo przypadł do gustu. Zakończenie jest ciekawe i nie kończy się z dużą ilością pytań bez odpowiedzi, po prostu kończy się szczęśliwie.
Książka zasługuje na uwagę i naprawdę warto ją przeczytać chociażby, żeby poznać ten świat i wspaniałych bohaterów.


Drżenie | Niepokój | Ukojenie7 komentarzy:

 1. Kusząca recenzja, książkę mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciągle widzę tę książkę w księgarniach, wszystcy o niej mówią same dobre rzeczy, ale ciągle nie jestem przekonana. Może kiedyś przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie miałam tak samo :D
   Czekała mniej więcej 1,5 miesiąca aż się za nią wzięłam i okazało się, że jest lepsza niż sądziłam :D

   Usuń
 3. Musze wreszcie się za nią zabrać :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie wiedziałam, czy ją kupić czy nie. Wiele już razy byłam w Empiku, ale zawsze rezygnowałam z zakupu tej pozycji, z obawy przed rozczarowaniem - ale dzięki tobie chyba się skusze ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. fajnie się zapowiada...

  OdpowiedzUsuń

Witam,
Dziękuję za wszystkie komentarze, dodawanie się do obserwatorów i lajki na facebooku. Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że zarówno moje posty, jak i blog, się Wam spodobały.
Mam nadzieję, że będziecie wpadać tutaj częściej <3

Patiopea