środa, 29 sierpnia 2018

Warto słuchać serca, czyli Kasie West w nowej odsłonie


Wybierając kolejną książkę do czytania, kierujemy się różnymi kryteriami. Zwracamy uwagę na okładkę, opinię innych, czasem opis, a nawet oceny na portalach książkowych. Z czasem jednak zaczynamy mieć preferencje do pewnych określonych cech. Na przykład, kiedy mamy zaufanie już do jakiegoś autora i możemy sięgać po jego lub jej książki bez wahania. Dla mnie jedną z takich osób jest właśnie Kasie West, a jej nowa książka właśnie utwierdziła mnie w tym przekonaniu.

Słuchając swojego serca opowiada losy Kate, której największą miłością jest jezioro i przystań należąca do jej rodziców. Całe swoje oszczędności wydaje na paliwo do skutera, a czas spędza nad wodą. Dziewczyna woli spędzać czas w samotności, jednak za namową najlepszej przyjaciółki jako zajęcia dodatkowe wybiera dołączenie do grupy tworzącej podcasty. Na początku pomysł dostawania pytań od słuchaczy i udzielanie rad wydaje jej się śmieszne, z czasem jednak zaczyna jej się to podobać. Łatwo jest jednak podpowiedzieć innym, jak zmienić życie, trudniej jednak wdrożyć zmiany we własne.

Kasie West jest mistrzynią pod względem tworzenia uroczych historyjek, które chętnie by się także obejrzało. Przy jej opowieściach można nie tylko się wzruszyć, ale także pośmiać, a nawet wczuć w klimat. Bohaterka ma swoje problemy i jak każdy z nas musi się z nimi mierzyć, ale choć zwykle mamy tendencje do oceniania i twierdzenia, że sami zachowalibyśmy się lepiej, tutaj ciężko jest stwierdzić coś takiego. Podczas gdy wielu autorów ulotne i nieistotne chwile przerodziliby w dramat i kolejną kłodę na drodze bohaterki ukazując ją jako potrafiącą popełniać jedynie błędy, tutaj jest inaczej. Kate jest urocza, ale także potrafi podjąć dobrą decyzję i nie oszukuje samej siebie.

Sama historia otoczona jest tematyką podcastów, dzięki czemu jest naprawdę klimatyczna. Muszę przyznać, że sama dzięki temu bardziej zainteresowałam się tą tematyką. Do tej pory jedynie wiedziałam o istnieniu słuchowisk, jednak nigdy jakoś specjalnie mnie one do tej pory nie zainteresowały. Po tej powieści się to zmieniło.

Słuchaj swojego serca jest historią przy której można się uśmiechnąć, pośmiać. Jest uroczą opowieścią o miłości, a zarazem o problemach, dojrzewaniu, podejmowaniu decyzji, odwadze i szukaniu własnej drogi. Jest tu również to, co najbardziej kocham w powieściach Kasie West. Niezależnie czy jesteś małą dziewczynką, nastolatką, a może nawet tak jak ja podpadasz pod kategorię młodej dorosłej, ta się zauroczy i poruszy, a zarazem nie spotkasz w niej nic co byłoby nieodpowiednie dla twojego wieku.


Autor: Kasie West
Tytuł: Słuchaj swojego serca
Oryginalny tytuł: Listen to your heart
Rok Wydania (US/PL): 2016r.
Wydawnictwo: 2018r.
Moja Ocena: 6.5/7

 

6 komentarzy:

 1. Muszę wreszcie poznać twórczość tej autorki. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie :) Jestem Ciekawa, jak Ci się spodoba jej twórczość ^^

   Usuń
 2. Ja mocno wyczekuję kolejnego tytułu tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie Kasie pisze dobre książki, chociaż dwie ostatnio wydane były ciut słabe :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Które dokładnie masz na myśli? Mam spore luki do nadrobienia :D

   Usuń

Witam,
Dziękuję za wszystkie komentarze, dodawanie się do obserwatorów i lajki na facebooku. Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że zarówno moje posty, jak i blog, się Wam spodobały.
Mam nadzieję, że będziecie wpadać tutaj częściej <3

Patiopea