poniedziałek, 25 marca 2013

"Look" - Czy kariera jest najważniesza?

Autor: Sophia Bennett
Tytuł: Look
Seria: Niebieskie Migdały
Oryginalny tytuł: The Look
Rok Wydania (świat): 2012r.
Rok Wydania (Polska): 2013r.
Wydawnictwo: Egmont
Moja Ocena: 6/7Zanim sięgnęłam po książkę "Look" przez jakiś czas się wahałam. Z jednej strony bardzo ciekawiło mnie, jak autorka przedstawi w swojej powieści modeling, a z drugiej bałam się, że będzie to jakaś zwykła nic nie wnosząca młodzieżówka. Pewnie tak samo jak większość osób, w opisie najbardziej rzucił mi się wątek dotyczący zaproszenia na próbne zdjęcia. Dlatego bardzo się cieszę, że nie miałam racji, a książka Pani Bennett okazała się głęboką i wzruszającą lekturą, która pozwoliła mi przez te kilka godzin spędzić w świecie silnej i dobrej bohaterki, Ted.Powieść opowiada o losach niezwykłej dziewczyny, która zawsze uważała się za dziwadło i brzydotę, lecz tak naprawdę nie dostrzegała własnego piękna. Właśnie to coś, co w sobie kryje sprawiło, że została zaproszona na zdjęcia próbne do jednej z najlepszych agencji dla modelek w całej Anglii. Lecz tak na prawdę co jest ważniejsze? Kariera, czy wsparcie swojej chorej na raka siostry? Co jest w tym wszystkim naprawdę ważne?

"Look" to niesamowita opowieść, która pokazuje, co tak naprawdę jest ważne. Główną bohaterkę poznajemy jako nieśmiałą i dziwaczną dziewczynę, która nie ma własnego zdania i zawsze robi to co każe jej siostra. Towarzyszymy jej wzlotom i upadkom, zmianom i przeobrażeniu, a także momentowi, w którym tak naprawdę odkrywa to co jest dla niej ważne. Zmusza to do zastanowienia się, a co tak na prawdę ja sobie cenię? Czy postąpiłabym jak bohaterka książki "Look"?

Książka naprawdę mnie poruszyła. Autorka opisała wszystkie wydarzenia w sposób mocno realistyczny, dzięki czemu czytelnik może wyobrazić samego siebie na miejscu głównej bohaterki.

Warto jest zwrócić także uwagę na siostrę Ted, która jest chora na raka. Z jednej strony jest to wiadomość, która doprowadziłaby do załamania u wielu osób, a tymczasem bohaterki tej historii starają się jak tylko mogą nie tylko żyć normalnie, jak do tej pory, ale także pomagać osobom, którzy są na ich miejscu.

Autorka napisała naprawdę świetną powieść. Do samego końca nie mogłam się od niej oderwać i przez większość czasu z nią spędzonego, chciało mi się płakać ze wzruszenia. Dużo osób pewnie powiedziałoby "to tylko książka", ale dla mnie to była równie realistyczna historia, tak jakby wydarzyła się naprawdę. Gdyby jej bohaterki istniały mogę szczerze powiedzieć, że chciałabym je poznać. Powieść "Look" dała mi wiele do myślenia i mam nadzieję, że będę miała jeszcze okazję sięgnąć po jedną z książek napisanych przez Panią Bennett.Za możliwość przeczytania książki, serdecznie dziękuję wydawnictwu Egmont :)


9 komentarzy:

 1. Z chęcią bym przeczytała i mam nadzieję, że będzie ku temu okazja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Po Twojej recenzji wręcz nie mogę doczekać się tej książki. Liczę na to, że szybko wpadnie w moje ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejna książka na listę must have! Nie kuś tak!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytała i bardzo, ale to bardzo mi się podobała. Tysiąc razy lepsza niż "Projekt C" tej autorki! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurczę tak wszyscy zachwalacie tę książkę... Aż powoli się do niej przekonuję;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam o tej książce i chciałam ją przeczytać, ale po twojej recenzji...poprostu nie mogę się doczekać aż wpadnie ona w moje ręce!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wzruszające historie to coś obok czego nie mogę przejść obojętnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam, bo książki "Literackiego Egmonta" są moimi ulubionymi. Cudowna historia, tak jak reszta książek z Niebieskich Migdałów. Bardzo mądra i wciągająca historia, jedna z moich ulubionych. Polecam wszystkim fashionistkom i nie tylko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama bardzo miło się zaskoczyłam, bo nie spodziewałam się tak cudownej i wciągającej książki, a tu taka cudowna niespodzianka. Mam nadzieję, że będę miała okazję przeczytać również inne powieści autorki, bo jeżeli mają być tak dobre, jak "Look", to nie mogę tego przegapić ;D

   Usuń

Witam,
Dziękuję za wszystkie komentarze, dodawanie się do obserwatorów i lajki na facebooku. Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że zarówno moje posty, jak i blog, się Wam spodobały.
Mam nadzieję, że będziecie wpadać tutaj częściej <3

Patiopea