wtorek, 20 marca 2012

Pas Deltory i Puszcze Milczenia :)

Autor: Emily Rodda
Tytuł: Puszcze Milczenia
Seria: Pas Deltory 
Oryginalny Tytuł: The Forests of Silence
Rok Wydania: 2012r.
Wydawnictwo: Egmont
Moja Ocena: 4/7 


"Puszcze Milczenia" to niesamowita historia. Autorka stworzyła królestwo, Deltorę, którą chroni magia z siedmiu różnych kamieni znajdujących się na pasie.
Książka jest dosyć cienka bo ma zaledwie 172 strony, ale dzięki temu możemy "posmakować" pomysł autorki i zdecydować czy chcemy przeczytać całość czy to jednak nie książka dla nas.

W Deltorze od wielu pokoleń panuje spokój i dobro. Mieszkańcy są strzeżeni przez magiczny pas na którym znajduje się siedem różnych kamieni odpędzających swoją mocą, Władcę Mroku. Najnowsze pokolenie królów stało się marionetkami w rękach Mroku i królestwo upadło. Teraz wszystko zależy od tego aby zdobyć ukradzione kamienie i przywrócić panowanie prawowitemu następcy tronu. DLatego młody Lief, razem z Bardą wyruszają w podróż która ma uratować stary porządek krainy.

Autorka opisuje nawet najdrobniejsze szczegóły, a książkę czyta się lekko i jest czas spędzony przy niej jest wytchnieniem. Powieść jest napisana ciekawie i w świecie stworzonym przez pisarkę ludzie nie mają super siły czy nadludzkiej szybkości jak normalnie bywa w tego typu historiach.
Chociaż sięgając po książkę nie byłam zbyt pewna czy mi się spodoba, teraz sądzę, że jest niesamowita i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda mi się ja przeczytać :)


Puszcze Milczenia | Jezioro Łez | Miasto Szczurów | Ruchome Piaski | Góra Grozy | Labirynt Bestii | The Valley of the Lost | Return to Del

4 komentarze:

 1. Niestety nie dla mnie książka, ale dla mojej koleżanki idealna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. do powieści tego gatunku podchodzę bardzo wybiórczo. niestety Emily Rodda mnie nie przekonuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem czy przeczytam . Tak samo jak Varia , do takich książek podchodzę z dystansem . Bo wydaje mi się , że jest to coś w stylu książek Pani Troisi (które uwielbiam) ; )

  zapraszam do mnie - http://wampiryrzadza.blogspot.com/

  Lailah .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też łaśnie tak miałam i muszę przyznać, że książka miło mnie zaskoczyła bo mówiąc szczerze kupiłam ją bo była mała i żeby spradzić czy mi się spodoba :D
   No ale cóż, rozumiem :)

   Usuń

Witam,
Dziękuję za wszystkie komentarze, dodawanie się do obserwatorów i lajki na facebooku. Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że zarówno moje posty, jak i blog, się Wam spodobały.
Mam nadzieję, że będziecie wpadać tutaj częściej <3

Patiopea