środa, 8 lutego 2012

"Szkoła dla blondynek" czyli brunetka w opałach :)

Autor: Kieran Scott (Kate Brian)
Tytuł: Szkoła dla blondynek
Seria: Szkoła dla blondynek
Oryginalny tytuł: I Was a Non Blonde Cheerleader
Rok Wydania (świat): 2005r.
Rok Wydania (Polska): 2008r.
Wydawnictwo: Znak
Moja ocena: 5/7


Kieran Scott to pseudonim amerykańskiej pisarki, Kate Brian. Autorka pod własnym nazwiskiem wydało dużo więcej książek i opowiadań młodzieżowych z których chyba najbardziej znany jest "Klub Niewiniątek", "Księżniczka i Żebraczka" czy seria "Tylko dla wybranych".  Pod pseudonimem znajdują się tylko trzy tytuły, a w zasadzie jedna seria czyli "Szkoła dla blondynek".

Annisa dopiero co przeprowadziła się na Florydę a już wpadła w tarapaty. Okazało się, że cała jej szkoła po za nią to blondynki, farbowane czy nie to same blondynki. Tylko jej nowa przyjaciółka nie jest jedną z klonów, tylko że ma fioletowe włosy.

Annisa pierwszego dnia zakochała się także w Danielu, jest tylko jeden mały problem, chodzi on z najwredniejszą dziewczyną w szkole.

Nastolatka we wcześniejszej szkole była w grupie cheerleaderek, a tak się złożyło, że teraz są dwa wolne miejsca. Startuje wiele osób oraz jej jedyna przyjaciółka - blondynka. Na horyzoncie pojawia się coraz więcej kłopotów, czy dziewczyna sobie poradzi?

Kieran Scott wykreowała ciekawe postacie, które potrafią bawić jak i zaskakiwać. Pod koniec wszystko obraca się o sto osiemdziesiąt stopni. Jest to fajna młodzieżowa powieść z którą można sobie usiąść wygodnie i poczytać dla odprężenia. Posiada ona dużo wątków miłosnych, dobrze przedstawia życie zwykłej licealistki. Książka napisana z perspektywy głównej bohaterki.
Naprawdę warto sięgnąć i przeczytać, nie jest ona zbyt gruba a naprawdę wciąga.  Serdecznie polecam :)


Szkoła dla Blondynek | Brunetki kontratakują | Zakochana Cheerleaderka

1 komentarz:

  1. Może przeczytam :) Czytałam już jedną z jaj książek pt. chłopak na gwiazdkę, była świetna.

    OdpowiedzUsuń

Witam,
Dziękuję za wszystkie komentarze, dodawanie się do obserwatorów i lajki na facebooku. Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że zarówno moje posty, jak i blog, się Wam spodobały.
Mam nadzieję, że będziecie wpadać tutaj częściej <3

Patiopea